Atlas Copco Yedek Parçaları

Atlas Copco Yedek Parçaları

Atlas Copco kompresörleriniz ile alakalı yedek parça desteğine ihtiyaç duyuyorsanız firmamız Atlas Copco yetkili distribütörüdür. Size her konuda orijinal yedek parça desteği sunar. Aynı zamanda periyodik kompresör bakımları konusunda da uzman çalışanlarımız sizlere gerekli desteği sunmaktadır. Atlas Copco yedek parçaları ile kompresörünüzün çalışma verimini arttırabilmeniz mümkündür.

Kompresör Yedek Parça Değişimi

Kompresörlerimizin belli zaman aralıklarıyla bakıma ihtiyaç duyar. Zaman içerisinde bazı parçalar ile kaynaklı olarak cihazımızın çalışma veriminde düşüşler ve hatta zamanında bakımı yapılmayan kompresörler iş güvenliği alanında güvenlik zafiyetleri doğurabilir. Böyle bir durumda arıza ya da başka sebepler ile cihazınızda yedek parça değişimi yapılabilmektedir. Periyodik olarak da bazı parçaların değiştirilmesi gerekebilmektedir.

Kompresörünüzde arızaya bağlı olarak bir değişim yapılacaksa, cihazınızın önce durdurulması gerekmektedir. Daha sonrasında parça değişimi işlemi güvenli şekilde yapılabilmektedir.

Atlas Copco kompresör için seperatör, dişli, yağ filtresi, hava filtresi, emiş valfi, panel filtresi, kayış ve kontrol paneli gibi birçok parça için orijinal yedek parça desteği sunmaktayız.

Vidalı Hava Kompresörü Nasıl Çalışır?


Vidalı hava kompresörleri, havayı sıkıştırmak ve yüksek basınçlı hava üretmek için kullanılan makinelerdir. Bu kompresörlerin temel çalışma prensibi, vidalar arasındaki boşluğun daralması ile havanın sıkıştırılmasıdır.

Kompresör, iki adet vidalı rotorun birbirine paralel olarak yerleştirildiği bir gövdeden oluşur. Rotorlar, birbirine doğru dönerken, dişli kutusu aracılığıyla hareketi aktarılır. Rotorlar arasındaki boşluk daraldığında, havayı sıkıştırır ve yüksek basınçlı hava oluşturur. Bu hava daha sonra depolanmak veya kullanılmak üzere borulara aktarılır.

Vidalı kompresörlerin avantajı, diğer kompresör tiplerine göre daha az titreşim ve gürültü üretmeleridir.

Aynı zamanda Ingersoll-Rand markası için de yedek parça desteği alabilmeniz mümkündür.